SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skrin 6856292
*
nr 685 6292
Skrin
Pläter, Orientaliskt, höjd: 14
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 mars 2011
kl 18:33:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/3 12:10:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver orientaliskt pläter silver skrin ädelmetall
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47
-
3398 Skrin
2 st, glas och mässing, omkring sekelskiftet 1900...//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:44
-
3392 Skrin
bemålat. Längd: 37 cm, djup: 27 cm, höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:04
*
Skrin
nr 685 6292
Skrin
Pläter, Orientaliskt, höjd: 14
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/3 12:10:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver orientaliskt pläter silver skrin ädelmetall
-
9322 Lackskrin
Japan, bemålat, delvist förgyllt, Längd. Längd: 39..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:47 -
3398 Skrin
2 st, glas och mässing, omkring sekelskiftet 1900...//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:44 -
3392 Skrin
bemålat. Längd: 37 cm, djup: 27 cm, höjd: 18 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:04